• Türkçe
  • English

Yeditepe Üniversitesi Ticari Bilimler Fakültesi'nin ev sahipliğinde düzenlenen VI. Ulusal Yönetim Bilişim Zirvesi, 13-14 Nisan 2019 tarihleri arasında, üniversitenin Ataşehir, İstanbul'daki 26 Ağustos Yerleşimi'nde gerçekleştirildi.

Türkiye’nin 15 ilindeki 23 üniversitenin "Bilişim" ve "Girişimcilik" kulübü öğrencileri, akademisyenler ve sektör temsilcilerinin de aralarında bulunduğu 800 kişi, ana teması "Geleceğin Dünyası" olan zirvede bir araya geldiler.

Bilişim ve girişimcilik alanlarında önemli katkılar sunan firmaların yöneticileri ile öğrenci ve akademisyenleri buluşturarak, geleceğin bilişim ve girişimcilik dünyasına yön verecek projelerin tartışıldığı bir platform oluşturmak amacıyla düzenlenen zirve, iş dünyasından tanınmış isimleri ağırladı.

“DEĞİŞİMİ YÖNETMEZSENİZ YOK OLURSUNUZ”

Zirvede konuşan Alibaba.com Türkiye Müdürü Cüneyt Erpolat, “Değişimin bir parçası olun. Değişimi yönetmezseniz yok olursunuz” önerisinde bulunarak, “Yapay zeka, nesnelerin interneti ve sesli ticaret ve tek başına sesli ticaret, ticaretin iş yapış biçimi ve modelini değiştirecektir” diye konuştu.

Limak Teknoloji CEO’su Teymur Şanlılar ise inşaat sektöründeki verimliliğin son 20 yılda yalnızca yüzde 1 arttığını ifade ederek, inşaat sektörünün geride kalmasını değişim yönetimi sorununa bağladı.

“YAPMAMIZ GEREKEN DEĞER ÜRETMEK”

Logosoft Yönetim Danışmanı Birol Cabadak ise, “Çok uzaklarda olduğunu düşündüğümüz pek çok şey gerçekleşti. Bizim de artık 5 - 10 yıllık planlar değil, 6 ay sonrasında her şeyin değişeceğine dair planlar yapmamız gerekiyor” diye konuştu.

Havaş CEO’su Cüneyt Devrim de, “Eskiden yaptığımız ürünümüzü tanıtmaktı. Artık yapmamız gereken değer üretmek” diyerek reklam sektöründeki değişimi vurguladı.

İş dünyasından birçok konuşmacının yer aldığı ve sektörel panellerin düzenlendiği zirvede bir de akademik panel gerçekleştirildi. Yeditepe Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Çağla Şeneler’in moderatörlüğünde gerçekleşen panelde, İstanbul Teknik Üniversitesi’nden Prof. Dr. Zehra Çataltepe, Boğaziçi Üniversitesi’nden Doç. Dr. Bilgin Metin ve Optiwisdom Şirketi Kurucusu Doç. Dr. Şadi Evren Şeker, dijital çağın yükselen değerleri olan yapay zekâ, veri bilimi ve siber güvenlik gibi birçok konuyu ele aldı.

BASIN YANSIMALARI: Artı 49, Aydınses, Bölge Gündem, CNN Türk, DHA, Gazete Rize, Gazete Ses, Haberler.com, Hürriyet, Mynet.com, Posta, Sondakika.com